Lista aktualności Lista aktualności

Finał XVI Konkursu Przyrodniczo-Sportowego

Finał XVI edycji Konkursu przyrodniczo – sportowego odbył się 8 czerwca w hali Obornickiego Centrum Sportu. Pierwszy raz zasięg konkursu rozszerzył się na wszystkie 8 nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka".

W finale zmierzyły się drużyny ze szkół podstawowych, które w maju tego roku zwyciężyły w półfinałach zorganizowanych przez poszczególne nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka":

- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie (Nadleśnictwo Krucz),

- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku (Nadleśnictwo Potrzebowice),

- Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach (Nadleśnictwo Wronki),

- Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach (Nadleśnictwo Oborniki),

- Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu (Nadleśnictwo Sieraków),

- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu (Nadleśnictwo Karwin),

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionnie (Nadleśnictwo Międzychód),

- Szkoły Podstawowej im. Jana Dekerta w Bledzewie (Nadleśnictwo Skwierzyna).

Walka o miejsca na podium trwała do ostatnich minut. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Przyrodniczo – Sportowym i w pięknym stylu zdobyła najwyższe miejsce na podium, zdobywając 66,5 pkt. Drugie miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach (64,5 pkt.). Trzecią lokatą cieszyły się uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu (63,0 pkt.)

Pomysłodawcą konkursu jest Nadleśnictwo Miedzychód. W 2016 roku jego zasięg rozszerzył się na sąsiadujące z nim nadleśnictwa Skwierzyna oraz Sieraków. W minionym roku dołączyło Nadleśnictwo Oborniki, a w bieżącym pozostałe 4 nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka": Karwin, Krucz, Potrzebowice oraz Wronki.

Konkurs przeznaczony jest dla klas IV-VII szkół podstawowych. Uczniowie mają możliwość wykazać się wiedzą przyrodniczą wypełniając karty pracy dotyczące Puszczy Noteckiej, zrównoważonej gospodarki leśnej, a także rozpoznając rodzime gatunki roślin i zwierząt. Sprawność fizyczna i umiejętność pracy zespołowej zostają sprawdzone w części sportowej, m.in. w rzutach do kosza, strzałach na bramkę oraz konkurencji pn. „pociąg”.

O oprawę muzyczną tegorocznego finału zadbali uczniowie ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Obornikach.

Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Tomasz Szrama, Burmistrz Obornik, który w rozmowie z dziennikarką z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej (WTK) podkreślał wzorową współpracę gminy z nadleśnictwem na wielu płaszczyznach.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu, zwycięzcom gratulujemy wygranej, życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

Materiały do pobrania