Lista aktualności Lista aktualności

Półfinał XVI Konkursu Przyrodniczo-Sportowego

Już drugi rok z rzędu do finału przechodzi drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kwilcza po raz kolejny pokazała klasę i ze znakomitą większością punktów przechodzi do finału, który odbędzie się 8 czerwca w Obornikach.

W półfinale z terenu Nadleśnictwa Sieraków wzięło udział 5 szkół podstawowych:

Pytania teoretyczne dotyczyły w tym roku w szczególności znajomości Puszczy Noteckiej.

Pomysłodawcą Konkursu Przyrodniczo-Sportowego jest Nadleśnictwo Międzychód. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i składa się z pytań z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej, za które można uzyskać do 70% punktów, oraz konkurencji sportowych, za które można uzyskać do 30% punktów.

W 2016 r. do organizacji Konkursu Przyrodniczo-Sportowego włączyły się nadleśnictwa Skwierzyna i Sieraków, w zeszłym roku dołączyło Nadleśnictwo Oborniki, a w tym roku zasięg konkursu rozszerzył się na wszystkie 8 nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka".

Nadleśnictwo Sieraków dziękuje Panu Dyrektorowi Jackowi Rosiakowi, Gronu Pedagogicznemu i Uczniom Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu za udostępnienie sali gimnastycznej na potrzeby przeprowadzenia półfinału, za jej przygotowanie i udekorowanie, za przeprowadzenie konkurencji sportowych, za występy artystyczne dzieci.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Kwilcz za ufundowaniu upominków dla wszystkich drużyn.

Dziękujemy opiekunom wszystkich reprezentacji za przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.