Lista aktualności Lista aktualności

Zagłosuj na Dęba "Bartka" w konkursie Drzewo Roku 2018

Dąb Bartek z Kotwasic (gmina Malanów, powiat turecki) jako jedyny kandydat z Wielkopolski, walczy o tytuł Drzewa Roku 2018.

Zwracamy się z prośbą o oddanie głosu na Dąb Bartek z Kotwasic oraz zachęcenie do tego samego współpracowników, przyjaciół, znajomych, lokalnej społeczności.

Głosować można na stronie: http://www.drzeworoku.pl (z jednego adresu mailowego możliwe jest oddanie jednego głosu).

Za każdy oddany głos w imieniu Bartka bardzo dziękujemy!

Więcej o Bartku: 
Dąb Bartek z Kotwasic rośnie w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Turek. http://rrss.malanow.pl/aktualnosci/czy-bartek-zostanie-polskim-drzewem-roku-2018,
http://rrss.malanow.pl/aktualnosci/glosujemy-na-bartka
http://www.turek.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/mo1vub3Kq3wt/content/drzewo-roku-2018

Udział w konkursie jest doskonałą okazją do pokazania nie tylko piękna naturalnego dziedzictwa przyrody gminy Malanów, na terenie której Bartek rośnie, ale całego regionu Wielkopolski.

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja promuje postawy szacunku dla przyrody oraz pokazuje przykłady ciekawych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. W konkursie nie szukamy drzewa najwyższego, najgrubszego czy najstarszego, ale drzewa z opowieścią, która pobudza wyobraźnię i integruje lokalną społeczność.

W tegorocznym konkursie Drzewo Roku udział bierze 16 drzew z całej Polski. O tym, które drzewo zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2018, zadecydują swoimi głosami internauci. Głosujemy przez cały czerwiec.

 

Materiały do pobrania