Lista aktualności Lista aktualności

Zwycięstwo

Miło nam poinformować, że reprezentująca nasze nadleśnictwo Szkoła Podstawowa w Kwilczu zajęła I miejsce w XV Konkursie-Przyrodniczo-Sportowym podczas jego finału w Międzychodzie.

Drużyna z SP Kwilcz, przygotowywana w zakresie wiedzy przyrodniczej przez p. Hannę Hoffman i umiejętności sportowych przez p. Jacka Mierzwę, już w pierwszych turach finałowego konkursu wysunęła się na prowadzenie. Ostro rywalizowała o zwycięstwo ze startującą w tym roku po raz pierwszy reprezentacją SP Oborniki. Ostatecznie osiągnęła nad rywalami 3 punkty przewagi i wygrała bon równowartości 2000 zł. Przypomnijmy tylko, że w zeszłorocznych rozgrywkach uczniowie z Kwilcza zajęli jedno z najbardziej pechowych miejsc - czwarte. Tym bardziej cieszymy się z ich tegorocznego zwycięstwa i gratulujemy!

Wyniki konkursu w załączeniu.

Inicjatorem i pomysłodawcą Konkursu Przyrodniczo-Sportowego jest Nadleśnictwo Międzychód, które od zeszłego roku postanowiło rozszerzyć jego zasięg na sąsiednie nadleśnictwa LKP Puszcza Notecka. W tym roku, poza Skwierzyną i Sierakowem, do współorganizacji konkursu dołączyło Nadleśnictwo Oborniki. Reprezentująca je po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach zajęła wysokie II miejsce. 

Konkurs składa się z pytań z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej oraz z konkurencji sportowych. Za pytania merytoryczne można otrzymać 70% punktów, a za zadania sprawnościowe 30%.